AGC Automotive Czech
Úvod arrow Aktuality arrow AGC vyhlásila TECHNOwizz: Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

Aktualita

07. června 2024

AGC vyhlásila TECHNOwizz: Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

Své technické znalosti a jejich převedení do konkrétních aplikací při výrobě autoskel mohou již poosmé ukázat nadaní středoškolští studenti technických oborů. Společnost AGC Automotive Czech totiž již poosmé vyhlásila prestižní soutěž TECHNOwizz. Studenti i jejich školy si v případě úspěšného řešení úkolů mohou přijít na desítky tisíc korun. Nad soutěží převzaly tradičně záštitu Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci a Fakulta strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem. Do soutěže se mohou studenti nebo týmy přihlásit do úterý 15. října vyplněním formuláře na www.technowizz.cz nebo webu Ústecké komunitní nadace.

AGC vyhlásila TECHNOwizz: Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

Jiří Hofbauer, personální ředitel AGC Automotive Czech: „Náš TECHNOwizz se již stal nedílnou součástí rozvoje technického vzdělávání a propojování škol a průmyslu v našem regionu. Letos jsme již poosmé připravili pro studenty technická zadání, která vzešla přímo z výroby autoskel u nás v Chudeřicích. Právě propojování školství a průmyslu je to, co v našem vzdělávacím systému významně schází. Pomocí TECHNOwizzu se to naše společnost snaží alespoň částečně změnit. A vzhledem k historicky největšímu zájmu studentů z loňského roku, se nám to daří. Věřím, že podobně se nám podaří studenty přilákat i letos.“ 

Letos mohou studenti vybírat ze čtyř témat, kterými jsou mechanická kontrola procesu pájení, kamerové odečítání hodnot, začištění přetoků enkapsulace a detekce nečistot před procesem laminace. „Důležité pro studenty určitě je, že svá řešení mohou využít pro své ročníkové nebo maturitní práce,“ upozorňuje Jiří Hofbauer.

Soutěž TECHNOwizz je určena pro studenty všech ročníků středních a vyšších odborných škol, kteří studují obory strojní, elektrotechnické, chemické nebo obory materiálových věd, informačních a komunikačních technologií a jim příbuzné obory. U škol nezáleží na zřizovateli, ale sídlo musí mít v Ústeckém, Karlovarském nebo Libereckém kraji či v okresech Kladno, Mělník a Rakovník.
 
„Soutěžit mohou jednotlivci nebo dvou až tříčlenné týmy. Každý tým by měl mít svého garanta, kterým je zpravidla učitel dané školy. Přihláška musí být podepsána garantem a vedením školy,“ doplnil Petr Veselý z Ústecké komunitní nadace, která zpravuje Dárcovský fond AGC Automotive Czech. 

Zajímavá je i finanční odměna pro vítěze. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci jednotlivých témat dostanou každý 10.000 korun. Jejich školy pak na technické vybavení dalších 30.000 korun, garanti pak obdrží po 5.000 korun. 

AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC Automotive Czech, který spravuje prestižní Ústecká komunitní nadace. Ta má na starost organizační záležitosti soutěže. Jednoduché přihlášky si mohou zájemci stáhnout také na webu naší nadace www.komunitninadace.cz. 

Soutěž TECHNOwizz byla v roce 2019 oceněna jako projekt roku podporující komunitu v rámci celorepublikové soutěže TOP Odpovědná velká firma. V rámci skupiny AGC obdržela v roce 2020 ocenění CEO AGC. Dárcovský fond AGC Automotive Czech není jedinou aktivitou firmy na podporu technického vzdělávání. Firma dlouhodobě podporuje také vysokoškolské vzdělávání technického směru. Spolupracuje například s TUL v Liberci, UJEP v Ústí nad Labem nebo ČVUT v Praze. Například studentům TUL v Liberci firma přispěla na vývoj studentské formule. 

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC s roční kapacitou 30 milionů kusů autoskel. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla a dvojkou na trhu automobilových skel v Evropě. V současné době skupina AGC dodává skla pro všechny významné světové značky automobilů, jako Bentley, Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Škoda, GM, FORD, Renault, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 
        

AGC vyhlásila TECHNOwizz: Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát