Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow AGC Automotive Czech bude nově řídit Zbyněk Slivoň

Aktualita

25. ledna 2023

AGC Automotive Czech bude nově řídit Zbyněk Slivoň

Novým generálním ředitelem jednoho z největších evropských závodů na výrobu automobilových skel, společnosti AGC Automotive Czech se od ledna stal Zbyněk Slivoň. Na pozici nahradil Angela Semerara, který bude nově řídit výrobu všech evropských závodů v rámci evropské divize AGC Automotive OEM

AGC Automotive Czech bude nově řídit Zbyněk Slivoň

Zbyněk Slivoň (49) pracuje více než 20 let v automobilovém odvětví a své zkušenosti načerpal zejména ve výrobě a logistice. Působil v různých stupních řízení firem, kde mimo jiné získal znalosti výrobního systému v ryze japonské společnosti. Několik posledních let byl ředitelem závodu AVO v AGC Automotive Czech v Chudeřicích.

Angelo Semeraro (55) působí ve skupině AGC od roku 1999, kdy nastoupil jako vedoucí výroby v závodě Roccasecca. Od roku 2006 pak šest let závod vedl. Mezi roky 2012 až 2015 stál u rozjezdu závodu AGC Automotive v Brazílii. Po návratu z jižní Ameriky se stal lídrem projektu STAR v Evropě. Nyní působí na pozici výrobního ředitele pro závody evropské divize AGC Automotive OEM.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 1700 lidí. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 
 

AGC Automotive Czech bude nově řídit Zbyněk Slivoň