AGC Automotive Czech
Úvod arrow Aktuality arrow TECHNOwizz: Nadaní studenti se mohou přihlásit do poloviny října

Aktualita

29. září 2022

TECHNOwizz: Nadaní studenti se mohou přihlásit do poloviny října

Přibližně 14 dní zbývá nadaným studentům techniky do zaslání přihlášek do lukrativní soutěže TECHNOwizz. Tu již pošesté vyhlásil největší výrobce automobilových skel u nás, chudeřická firma AGC Automotive Czech. Studenti středních a vyšších odborných škol v Ústeckém, Libereckém a Karlovarském kraji a vybraných okresech Středočeského kraje si mohou celkově přijít až na 325 tisíc korun. Důležité je vymyslet a navrhnout řešení pro jedno z pěti témat vztahující se přímo k výrobě autoskel. Nad soutěží převzaly záštitu Fakulta strojní Technické univerzity a v Liberci Fakulta strojního inženýrství UJEP v Ústí nad Labem. Do soutěže se mohou studenti nebo týmy přihlásit do 15. října vyplněním formuláře na www.technowizz.cz.

TECHNOwizz: Nadaní studenti se mohou přihlásit do poloviny října

Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech: „Soutěží TECHNOwizz chceme podpořit technickou vzdělanost v regionu. Chceme motivovat mladé lidi, aby se technickým oborům věnovali. Zároveň je to cesta k propojení škol s firmami a k vytvoření takového prostředí, ve kterém budou chtít mladí lidé v budoucnu pracovat. Současný automobilový průmysl přechází na elektromobilitu. To je obrovská příležitost i pro jiné než tradiční sklářské obory se zapojit do průmyslu, ve kterém to ještě nedávno nebylo myslitelné. TECHNOwizz je také skvělou příležitostí pro studenty techniky, jak se seznámit již na škole se skutečným výrobním prostředím. Úkoly, které pro ně kolegové připravili vycházejí přímo z našich provozů. Navíc je možné témata uznat jako ročníkové nebo maturitní práce, což také mnozí studenti i pedagogové ocení.“ 

Ještě nyní se studenti společně s pedagogy mohou zúčastnit exkurze, která se uskuteční 4. října. „Na ní se budou moci seznámit s úkoly a jejich podrobnějším popisem přímo v naší výrobě,“ doplnil Lukáš Vavřina, který má soutěž TECHNOwizz ve společnosti na starosti. 

Soutěž Technowizz je určena pro studenty všech ročníků středních a vyšších odborných škol, kteří v denní formě studia studují obory strojní, elektrotechnické, chemické nebo obory materiálových věd, informačních a komunikačních technologií a jim příbuzné obory. U škol nezáleží na zřizovateli, ale sídlo musí mít v Ústeckém, Karlovarském nebo Libereckém kraji či v okresech Kladno, Mělník a Rakovník. 

Soutěžit mohou jednotlivci nebo dvou až tříčlenné týmy. Součástí každého týmu je odborný garant, kterým je zpravidla učitel dané školy. Vítězní jednotlivci nebo členové týmů v rámci jednotlivých témat dostanou každý 10.000 korun. Jejich školy pak na technické vybavení dalších 30.000 korun, garanti získají po 5.000 korun. Celkem si tak mezi sebou autoři vítězných řešení zadaných témat mohou rozdělit až 325.000 korun. AGC Automotive Czech soutěž financuje prostřednictvím svého Dárcovského fondu AGC Automotive Czech, který spravuje prestižní Ústecká komunitní nadace. Soutěž TECHNOwizz byla v roce 2019 oceněna jako projekt roku podporující komunitu v rámci celorepublikové soutěže TOP Odpovědná velká firma.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Ročně vyrobí přes 30 milionů kusů autoskel. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla a dvojkou na trhu automobilových skel v Evropě. V současné době skupina AGC dodává skla pro všechny významné světové značky automobilů, jako Bentley, Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Škoda, GM, FORD, Renault, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 

Více informací o soutěži na www.komunitninadace.cz

TECHNOwizz: Nadaní studenti se mohou přihlásit do poloviny října