Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow Ředitel AGC Automotive Luděk Steklý zamířil do evropské divize

Aktualita

08. ledna 2021

Ředitel AGC Automotive Luděk Steklý zamířil do evropské divize

Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý zamířil do evropských struktur skupiny AGC. Luděk Steklý, který v Chudeřicích pět let vedl jednoho z největších výrobců automobilových skel, bude mít v evropské automobilové divizi AGC na starosti strategické řízení kvality, rozvoje a nákupu. Řízení závodu AGC Automotive Czech v Chudeřicích přebral Angelo Semeraro z pozice ředitele centrálního klastru. Chudeřický závod AGC Automotive Czech se totiž v rámci změny struktury stal společně se závodem AGC v německém Wegbergu součástí centrálního klastru. Luděk Steklý je i nadále členem představenstva AGC Automotive Czech.

Ředitel AGC Automotive Luděk Steklý zamířil do evropské divize

Luděk Steklý (47) celou svou profesní kariéru zastával manažerské pozice ve skupině AGC. Měl například zodpovědnost za výstavbu a start závodu na výrobu plochého skla AGC v ruském Klinu. Následně zastával sedm let pozici výrobního a poté pět let generálního ředitele AGC Automotive Czech v Chudeřicích. 

Angelo Semeraro (53) působí ve skupině AGC od roku 1999, kdy nastoupil jako vedoucí výroby v závodě Roccasecca. Od roku 2006 pak šest let závod vedl. Mezi roky 2012 až 2015 stál u rozjezdu závodu AGC Automotive v Brazílii. Po návratu z jižní Ameriky se stal lídrem projektu STAR v Evropě. Nyní je ředitelem klastru v rámci struktury AGC.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 1800 lidí. Každé šesté auto nově vyrobené v Evropě je kompletně zaskleno z chudeřické AGC Automotive Czech.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 
 

Ředitel AGC Automotive Luděk Steklý zamířil do evropské divize