Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow Malá Elizabethka díky sbírce zaměstnanců a firmy poprvé uslyší rodiče

Aktualita

14. prosince 2021

Malá Elizabethka díky sbírce zaměstnanců a firmy poprvé uslyší rodiče

Malá Elizabethka, která letos v říjnu oslavila první narozeniny, neměla při narození úplně štěstí. Po mnoha vyšetřeních totiž u ní lékaři diagnostikovali oboustrannou hluchotu. Proto, aby mohla poprvé slyšet hlasy své maminky a tatínka, potřebuje sluchátka. Z částky 100.000 korun ale proplácí zdravotní pojišťovna jen 40 procent. Zbylých 60.000 korun musí zaplatit rodiče.

Malá Elizabethka díky sbírce zaměstnanců a firmy poprvé uslyší rodiče

„Není to v naší firmě poprvé, co kolegům nebyl lhostejný osud dítěte některého z jejich spolupracovníků. I v případě Elizabethky okamžitě požádali o vyhlášení sbírky pro malou holčičku. Chtěli svému kolegovi pomoci v nelehké životní situaci,“ popisuje personální ředitel AGC Automotive Czech Tomáš Brokeš začátek příběhu malého děvčátka, jehož otec ve firmě pracuje. 

Plánem bylo do konce letošního roku vybrat zbylých 60.000 korun a ulevit tak rodinnému rozpočtu rodičů Elizabethky. „Takto rychlou reakci a obrovskou vlnu solidarity jsme snad ani nečekali. Během 14 dní se totiž do sbírky zapojilo více než 100 našich kolegů, kteří přispěli částkou přes 84.000 korun. Rozhodli jsme se tedy, že jako firma částku dorovnáme na rovných 100.000 korun, které společně se zaměstnanci malé holčičce věnujeme,“ dodává Tomáš Brokeš. Předání šeku i peněz rodičům Elizabethky se uskutečnilo v pátek 10. prosince. Malé děvčátko má tak velkou šanci, že možná již o Vánocích poprvé uslyší hlasy svých rodičů.

Sbírka pro Elizabethku není v chudeřické firmě jedinou, kdy zaměstnanci pomohli svému kolegovi. Před třemi lety mezi sebou vybrali společně s kolegy ze sesterské AGC Flat Glass Czech více než 150.000 korun na těžce nemocného syna kolegy. Jedenáctiletý chlapec byl tehdy na čekací listině na dvojitou transplantaci, srdce a plic. Peníze sloužily na nákup a instalaci klimatizace s čističem vzduchu po celém bytě, jejíž pořizovací cena začínala na 100.000 korunách.
 

Malá Elizabethka díky sbírce zaměstnanců a firmy poprvé uslyší rodiče