AGC Automotive Czech
Úvod arrow Aktuality arrow AGC investovala miliony do automatické linky pro náhradní autoskla

Aktualita

26. září 2023

AGC investovala miliony do automatické linky pro náhradní autoskla

Novou linku na instalaci přídavných prvků na čelní autoskla spustila v Chudeřicích na Teplicku společnost AGC Automotive Czech. Největší výrobce skel pro automobily investoval do automatizované linky přes 25 milionů korun. Zařízení je určené především pro výrobu autoskel pro trh s náhradními díly. Díky pokročilé automatizaci linka umožňuje přesnou instalaci držáků pro kamerové a dešťové senzory a dalších přídavných prvků na autoskla.

AGC investovala miliony do automatické linky pro náhradní autoskla

Zbyněk Slivoň, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Kontinuálně do našeho výrobního závodu v Chudeřicích investujeme, abychom evropským automobilkám dokázali dodávat špičková autoskla s co největší přidanou hodnotou. Do této kategorie spadá i trh s náhradními autoskly, kdy jsme díky investicím schopni dodávat zákazníkům technologicky pokročilejší výrobky. Nejnovější investice nám díky implementaci robotů umožňuje velmi přesné operace při aplikaci přídavných prvků na autoskla.“ 

Právě různé držáky na kamery, dešťové senzory, vyhřívání nebo plastové profily po obvodě skel jsou věci, které v posledních letech na austosklech přibývají. „Automobilky již dávno nepožadují pouze samotná skla. Naopak přibývá stále více přídavných prvků. Jakožto výrobci jsme na tento vývoj reagovali a přizpůsobili se tomuto trendu. Stále větší část našeho závodu se tak zaměřuje na instalaci různých přídavných a doplňkových dílů na autoskla,“ uvedl Zbyněk Slivoň. Autoskla z Chudeřic tak v drtivé většině směřují přímo na výrobní linky automobilek a přímo se instalují do vozů. Na trhu s náhradními autoskly zase mohou být instalována v servisech přímo do auta bez nutnosti dalších úprav.

Nová linka umožňuje AGC Automotive Czech v Chudeřicích instalovat přídavné díly na autoskla přesněji a ve větším množství přímo na jedné lince. „To nám umožňuje zkrátit dobu výroby a dodat skla zákazníkům rychleji. Zároveň to ale klade vyšší nároky na obsluhu linky. Operátoři tak musí mít základní znalost obsluhy robotů a optických a informačních systémů,“ dodal ředitel firmy. První autoskla sjíždějící z nové linky byla určena pro značky Volkswagen a Seat. 

Závod v Chudeřicích společnosti AGC Automotive Czech patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Dodává automobilová skla všem velkým evropským automobilkám. V Chudeřicích na Teplicku zaměstnává kolem 1750 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. 
 

AGC investovala miliony do automatické linky pro náhradní autoskla