Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow Technowizz od AGC je mezi TOP projekty podporujícími okolí v Česku

Aktualita

24. listopadu 2020

Technowizz od AGC je mezi TOP projekty podporujícími okolí v Česku

Technowizz, projekt společnosti AGC Automotive Czech na podporu technického rozvoje středoškoláků obsadil 2. místo mezi projekty pomáhajícími okolí v soutěži TOP Odpovědná firma 2020. AGC Automotive Czech tak získala titul TOP Odpovědná firma podporující okolí. Technowizz si klade za cíl přitáhnout k technice talentované mladé studenty, kteří se v rámci soutěže podílejí na řešení reálných úkolů z provozu firmy. Největší výrobce autoskel v Česku soutěž podporuje stovkami tisíc korun ročně již několik let. V roce 2018 získala firma AGC Automotive Czech ve stejné soutěži ocenění za Help linku, která podporuje zaměstnance v tíživých situacích.

Technowizz od AGC je mezi TOP projekty podporujícími okolí v Česku

První místo v kategorii firem podporujících okolí získala společnost GZ Media za projekt kroužků Robotika je hra. Na třetím místě za AGC Automotive Czech se umístila společnost ŠKODA AUTO za projekt Nadační fond ŠKODA AUTO – partnerství pro rozvoj regionu.

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech:Výroba špičkových autoskel stojí a padá s kvalitními technicky vzdělanými lidmi. Roboti mohou část monotónních činností nahradit, ale nikdy nenahradí kreativní technické myšlení. Snažíme se soutěží Technowizz dlouhodobě tyto schopnosti a dovednosti v mladých lidech probudit a rozvíjet. Jsem rád, že se nám dostalo uznání i od odborníků v oblasti společenské odpovědnosti. Věřím, že i přes těžké období, kterým celý automobilový průmysl prochází, budeme i nadále moci přinášet výzvy pro mladé technicky nadané studenty.“ 

Soutěž Technowizz firma AGC Automotive Czech poprvé vyhlásila v roce 2016 a organizačně přitom spolupracuje s Ústeckou komunitní nadací. Partnery soutěže jsou také Technická univerzita v Liberci a Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Soutěž oslovuje technické střední školy nejen z Ústeckého, ale také Libereckého a Středočeského kraje. Úkolem studentů je ve tříčlenných týmech a s pomocí svého pedagoga navrhnout řešení konkrétního problému, se kterým se výrobce autoskel potýká. Své řešení pak tým studentů prezentuje manažerům AGC Automotive Czech. Vhodné řešení se pak implementuje do výroby. 

TOP Odpovědná firma je jednou z nejprestižnějších soutěží svého druhu v zemi. Posuzuje firmy v zemi z pohledu udržitelnosti a společenské odpovědnosti. Jde o jediný rating svého druhu v ČR. Je určený firmám všech velikostí a oboru působení. 55 nezávislých porotců z akademické sféry, médií, neziskového i komerčního sektoru, ale i z řad významných osobností, které se aktivně podílejí na rozvoji kultury podnikání v ČR, vybíralo z více než 60 společností a 125 strategií a projektů ty, které jsou svým přístupem k tématům odpovědnosti a udržitelnosti výjimečné. 
 

Technowizz od AGC je mezi TOP projekty podporujícími okolí v Česku