Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow Výrobci autoskel AGC Automotive vzrostly tržby na 6 mld. Kč

Aktualita

04. září 2018

Výrobci autoskel AGC Automotive vzrostly tržby na 6 mld. Kč

Teplice/Chudeřice – Tržby největšího českého výrobce autoskel, společnosti AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku, loni poprvé v historii přesáhly 6 miliard korun. Oproti roku 2016 to představuje nárůst o 100 milionů korun. Tři čtvrtiny tržeb firma, která dodává všem velkým automobilkám v Evropě, realizovala v zahraničí. Vyplývá to z informací výroční zprávy společnosti. V letošním roce očekává firma, která loni vyrobila 32 milionů autoskel, opět mírný růst tržeb.

Výrobci autoskel AGC Automotive vzrostly tržby na 6 mld. Kč

Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Rok 2017 byl pro nás rekordní co do  objemu výroby i tržeb. Určitě to ovlivnila výborná kondice automobilového trhu v celé Evropě, který v loňském roce zřejmě dosáhl svého vrcholu. Růst tržeb tak souvisí především s nárůstem objemu vyrobených autoskel. Očekávám, že v letošním roce bychom výrobu i tržby mohli ještě o něco zvýšit. Díky tomu, že jsme součástí skupiny AGC se nám i nadále daří držet vysoký podíl exportu, který loni přesáhl 75 procent. Dodávali jsme autoskla pro různé modely téměř všech evropských automobilových koncernů.“

V Chudeřicích na Teplicku pracuje pro AGC Automotive Czech přes 2400 zaměstnanců. Ve spolupráci se zákazníky firma připravila a rozjela mnoho nových projektů na výrobu autoskel. Za všechny to byly například dodávky pro evropské auto roku Volvo XC40. 

AGC Automotive Czech v roce 2017 proinvestovala více než 430 milionů korun. Nejvýznamnější investicí byla výstavba nové haly na zpracování bočních skel. „Nová hala za 180 milionů korun s robotizovanou linkou nám umožnila rozšířit kapacitu výroby bočních skel o 2,5 milionu,“ uvedl Luděk Steklý. 

Nová investice souvisí s dlouhodobým nárůstem požadavků zákazníků na chudeřický závod AGC Automotive Czech. „Automobilový průmysl je v dobré kondici, což bylo patrné na nárůstu požadavků v roce 2017 prakticky přes celé portfolio našich zákazníků,“ doplnil Luděk Steklý

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává přes 2400 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 

Datum 4. září 2018

Informace o společnosti AGC Automotive Czech a.s.:
AGC Automotive Czech a.s. je firma zaměřená na výrobu automobilových skel a přídavných dílů. Výrobní závod v Čechách je největším a jedním z nejkomplexnějších výrobních podniků AGC v Evropě. Firma v Chudeřicích na Teplicku zaměstnává přes 2400 zaměstnanců. Jen produkce toho závodu „zasklí“ zhruba šestinu automobilů vyrobených v Evropě.  Růst společnosti je patrný i z počtu nových projektů – výrobků, které firma každoročně připravuje do sériové výroby. Počet nových projektů v průběhu 5 let narostl více než trojnásobně. V rámci těchto nových projektů je řada velmi zajímavých jako třeba střešní okna Wonderlite®, která jsou schopna automaticky regulovat světelný komfort ve vozu nebo projekt kompletního zasklení pro unikátní vozidlo určené výhradně pro tělesně postižené.
 

Výrobci autoskel AGC Automotive vzrostly tržby na 6 mld. Kč