Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow V Chudeřicích vyrábějí nejmenší sklo pro super auto Porsche 513

Aktualita

22. srpna 2019

V Chudeřicích vyrábějí nejmenší sklo pro super auto Porsche 513

Nejmenší sklo za několik posledních let. To je příspěvek chudeřické AGC Automotive Czech k projektu super auta Porsche 513 Taycan. Z Chudeřic do unikátního elektrického modelu, který má konkurovat jedničce mezi výrobci elektroaut Tesle, dodávají zadní pevné sklo. Jde o vůbec nejmenší autosklo, které v Chudeřicích za několik posledních let sjelo z výrobních linek.

V Chudeřicích vyrábějí nejmenší sklo pro super auto Porsche 513

Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Výrobu tohoto unikátního skla jsme vyvíjeli přímo se zákazníkem. Vzhledem k ojedinělosti projektu jsme také společně řešili úpravy výrobních linek. Výroba pro tento ojedinělý model Porsche dokazuje, že jsme schopni se v Chudeřicích podílet na špičkových projektech světových automobilek.“

Model Porsche 513 Taycan je plně elektrické luxusní čtyřdvéřové kupé s ojedinělými jízdními výkony. Model vychází z konceptu Mission E. V rámci značky Porsche jde o první elektrický model, který se pyšní dvěma synchronními motory s výkonem 440 kW (600 koní) a má normovaný dojezd 500 kilometrů. Porsche chce tímto modelem přímo konkurovat největšímu výrobci elektromobilů, značce Tesla. Automobilka plánuje vyrobit 24.000 těchto vozů ročně.

AGC Automotive Czech dodával automobilová skla již do několika modelů Porsche. Šlo například o první hybridní vozidlo této značky Porsche 918 Spyder nebo o úspěšné SUV Porsche Macan.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další. 

V Chudeřicích vyrábějí nejmenší sklo pro super auto Porsche 513