Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow AGC Automotive Czech se opět zařadil mezi 20 největších vývozců v zemi

Aktualita

14. ledna 2021

AGC Automotive Czech se opět zařadil mezi 20 největších vývozců v zemi

Jeden z největších výrobců autoskel v Evropě, AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku se loni zařadil opět mezi 20 největších vývozců v Česku. Firma, která vyváží zhruba 80 procent autoskel do velkých evropských automobilek, obsadila 17. místo. Firma je také největším exportérem v Ústeckém kraji. Vyplývá to z výsledků 26. ročníku ankety Exportér roku za rok 2020, kterou vyhlásila Hospodářská komora. Každé šesté auto v Evropě je kompletně zasklené autoskly vyrobenými v Chudeřicích.

AGC Automotive Czech se opět zařadil mezi 20 největších vývozců v zemi

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech: „Náš závod v Chudeřicích vyvážel již před téměř sto lety, například do Jižní Ameriky. I když nešlo o autoskla, i tehdy byly podmínky pro uplatnění se v zahraničí náročné. Dnes je to možná ještě těžší, a to především v automobilovém průmyslu, kde je obrovský tlak na kvalitu a přesnost dodávek. Dokážeme se prosadit díky skvělé práci našich lidí i možnosti být součástí skupiny AGC. Věřím, že jsme schopni dlouhodobě obstát i ve složité době, která před automobilovým průmyslem stojí.“ 

Autoskla z Chudeřic se montují například do Mercedesů, Porsche, BMW, Audi nebo Volva, ale také do Škodovek nebo Peugeotů. Ročně firma vyrobí kolem 30 milionů kusů autoskel. Drtivá většina, až 80 procent směřuje na vývoz do největších evropských automobilek.

Tradiční klání českých vývozců Exportér roku, v němž mohou domácí firmy porovnat své schopnosti úspět na zahraničních trzích, vyhlásila Hospodářská komora. Největším exportérem pro rok 2020 byla v vyhlášena společnost ŠKODA AUTO. AGC Automotive Czech se soutěže zúčastnila téměř ve všech ročnících. AGC Automotive Czech obhájila 17. místo z roku 2019.

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Objem výroby autoskel za posledních 10 let AGC Automotive Czech zdvojnásobila. Zaměstnává kolem 1800 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. 
 

AGC Automotive Czech se opět zařadil mezi 20 největších vývozců v zemi