Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Úvod arrow Aktuality arrow AGC Automotive Czech patří mezi 20 největších vývozců v zemi

Aktualita

11. prosince 2019

AGC Automotive Czech patří mezi 20 největších vývozců v zemi

Výrobce autoskel AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku patří mezi 20 největších vývozců v Česku. Firma, která vyváží zhruba 80 procent vyrobených autoskel na náročné západní trhy, obsadila celkové 17. místo. Vyplývá to z výsledků ankety Exportér roku, kterou vyhlásila Hospodářská komora ČR. AGC Automotive Czech dodává všem největším automobilkám v Evropě. Každé šesté evropské auto je kompletně zasklené skly vyrobenými v Chudeřicích.

AGC Automotive Czech patří mezi 20 největších vývozců v zemi

Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Tradice našeho výrobního závodu je dlouhá zhruba 90 let a i na začátku fungování jsme mnoho výrobků vyváželi, například až do Jižní Ameriky. Dnes patříme k největším závodům na výrobu automobilových skel v Evropě a naše výrobky potkáte na každém kroku, troufnu si říct, že v každé evropské zemi. Dodáváme pro Mercedesy, Porsche, BMW, Audi nebo Volva, ale také pro Škodu nebo Peugeot. Pokud jsme se chtěli prosadit v Evropě, nešlo by to bez skutečně kvalitně odvedené práce a na to musíme stále myslet. Požadavky automobilek a jejich zákazníků totiž neustále rostou. Věřím, že jsme schopni dlouhodobě obstát i ve složité době plné výzev, která před automobilovým průmyslem, a tedy i před námi stojí." 

Tradiční klání českých vývozců Exportér roku, v němž mohou domácí firmy porovnat své schopnosti úspět na zahraničních trzích, letos vyhlásila Hospodářská komora ČR již po pětadvacáté. Největším exportérem pro letošní roku byla v pondělí vyhlášena společnost ŠKODA AUTO. AGC Automotive Czech se soutěže zúčastnila téměř ve všech ročnících. 

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Ročně firma vyrobí přes 30 milionů kusů autoskel. Objem výroby autoskel za posledních 10 let AGC Automotive Czech zdvojnásobila. Zaměstnává zhruba 2000 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. 
 

AGC Automotive Czech patří mezi 20 největších vývozců v zemi